Rejim, ÖSO üyelerine af çıkardı - Güncel Savaş Haritası ve Haberleri

Son Dakika

29 Mayıs 2018 Salı

Rejim, ÖSO üyelerine af çıkardı

Yoğun saldırılar sonucu Hama-Humus’ta muhalifleri “zorunlu tahliye anlaşmalarıyla” silah bırakmaya zorlayan rejim af çıkardı. Affın, Hama-Humus hattında 32 bin ÖSO savaşçısını kapsadığı açıklandı


Suriye ordusunun Humus’un kuzeyi ve Hama’nın güneyindeki bölgeleri kontrol altına almasından sonra silahları teslim eden 32 bin kadar ÖSO unsurunu af kapsamına aldığı bildiriliyor.
El Vatan gazetesi, sahadaki kaynaklara dayandırdığı haberinde, son iki haftada Humus’un kuzeyi ve Hama’nın güneyindeki çeşitli köylerdeki savaşçıların silahları bırakarak Suriye rejiminin ilan ettiği aftan yararlandığını yazdı.
Suriye ordusunun Humus’un kuzeyi ve Hama’nın güneyindeki Rastan bölgelerini kontrol altına almasından sonra silahları teslim eden 32 bin kadar savaşçıyı af kapsamına aldığı bildirildi.
Haberde daha önce Humus’tan ayrılıp Cerablus ve İdlib’e geçen bazı savaşçı ailelerinin ise Humus’a dönebilmek amacıyla Suriye rejiminden “af istedikleri” belirtildi.
Affın, şartları resmi olarak duyurulmazken, silahlarını bırakıp, şartsız olarak ordu unsurlarına teslim olan ÖSO unsurlarını kapsadığı değerlendiriliyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder