IŞİD’e büyük darbe - Güncel Savaş Haritası ve Haberleri

Son Dakika

10 Mayıs 2018 Perşembe

IŞİD’e büyük darbe


ABD, Washington – ABD öncülüğündeki IŞİD’le mücadele komisyonu tarafından yürütülen operasyonda IŞİD’in 5 üst düzey yöneticisinin yakalandığı açıklandı. Söz konusu gelişmeyi ABD Başkanı Trump da Twitter’dan duyurdu.
IŞİD’le Mücadele Koalisyonu Sözcüsü Albay Ryan Dillon, ABD’nin Suriye’de desteklediği güçlerle koordinasyon içindeki Irak güçlerinin, IŞİD’in üst düzey liderlerinden 5’ini yakaladığını duyurdu.
Ryan Dillon, yaptığı açıklamada, Suriye destekeldikleri güçler ile Irak güçlerinin koordinasyon içinde çalıştığını belirterek, söz konusu koordinasyonun sonucunda IŞİD’in üst düzey liderlerinden 5’ini yakaladığını belirtti.
Albay Dillon, 5 örgüt liderinin yakalanmasını “IŞİD’e büyük darbe” olarak niteledi.
Dillon, “Yakalanmaları IŞİD’e vurulan önemli bir darbedir ve Irak ordusu ile DSG arasında IŞİD’in yenilgisi için yürütülen mücadeledeki geniş koordinasyonu gösteriyor” dedi.
Bölgede IŞİD’e yapılan operasyonların sonucunda, örgüt mensupları Suriye içinde Irak sınırında tutunmaya çalışıyor.
Trump: IŞİD’in en çok aranan beş lideri yakalandı
ABD Başkanı Donald Trump, Twitter’dan yaptığı açıklamada IŞİD’in en çok aranan liderlerinden 5’inin yakalandığını duyurdu.

Yakalanan IŞİD mensuplarının Deyrezzor sorumluları olduğunu belirtilirken, dördünün Iraklı ve birinin Suriyeli olduğu bilgisi aktarıldı.
“Cizre Fırtınası Hamlesi” sürüyor
Türkiye ve Özgür Suriye Ordusu gruplarının Afrin’e harekâtının ardından durdurulan “Cizre Fırtınası Hamlesi”, 1 Mayıs’ta yeniden başlatılmıştı.
DSG 10 gündür yaklaşık 20 kilometre ilerleme kaydederek, Fırat Vadisi ve Irak sınırı boyunca konuşlanmış durumda.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder