Rejime yapılan saldırıyı İsrail üstlendi - Güncel Savaş Haritası ve Haberleri

Son Dakika

17 Nisan 2018 Salı

Rejime yapılan saldırıyı İsrail üstlendi

Suriye’nin Humus kentinde bulunan rejime ait T -4 askeri üssüne yapılan saldırıyı İsrail’in üstlendiği bildirildi.

İSRAİL, Suriye’nin Humus kentinde bulunan rejime ilişik T -4 askeri üssüne yapılan saldırıyı İsrail’in üstlendiği bildirildi.

Geçtiğimiz hafta Humus kentinde Esed rejimine ilişkin T-4 askeri üssüne iki savaş uçağı ile düzenlenen  saldırıda 2’si asker 5’ide grup üyesi olmak üzere 7 İranlı ölmüş, Rusya ve Esed rejimi saldırının İsrail tarafınca yapıldığını açıklamıştı. Fakat İsrail saldırıya ilişkin herhangi bir izahat yapmamıştı.

İsrailli bir yetkili Humus kentinde T-4 askeri üssüne meydana getirilen saldırının ülkesine ilişkin bulunduğunu doğruladı.  

New York Times gazetesinin haberine göre, ismi açıklanmayan bir İsrailli askeri yetkili geçen hafta Humus’taki T-4 askeri üssüne düzenlenen saldırının sorumluluğunun ülkesine ait bulunduğunu belirtti.

İlk defa İsrail tarafınca İran hedeflerinin canlı olarak hedef alındığını belirten söz konusu İsrailli yetkili, saldırının yeni bir sayfa açmış olduğunu söylemiş oldu. Geçen hafta Suriye’nin Humus kentinde rejime ilişkin T-4 hava üssüne iki savaş uçağıyla düzenlenen bombardımanda, 2’si asker 5’i milis olmak üzere 7 İranlı ölmüştü. Rusya ve Esed rejimi, saldırının İsrail tarafından düzenlendiğini açıklarken İsrail ise konuya ilişkin yorum yapmamıştı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder