Erken seçim tarihi: 24 Haziran 2018 - Güncel Savaş Haritası ve Haberleri

Son Dakika

18 Nisan 2018 Çarşamba

Erken seçim tarihi: 24 Haziran 2018

Erken seçim tarihi belli oldu. Erken seçimler ne zaman olacak. 2018 Erken seçimleri için ilk tarih belli olduTÜRKİYE, Ankara 24 Haziran 2018‘de erken genel seçimlere gidiyor. MHP lideri Devlet Bahçeli’nin “Erken seçim” çıkışı sonrası  Erdoğan’la yaptığı görüşme sonuçlandı. Seçim tarihini basın toplantısıyla duyuran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçimlerin 24 Haziran 2018‘de yapılacağını duyurdu.
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli‘nin ilk kez 17 Nisan’daki parti grup toplantısında dillendirdiği “seçimler erkene alınsın” açıklaması ardından, gözler olası seçimlerin erkene alınıp alınmayacağını, alınacaksa da ne zaman yapılacağına çevrilmişti. Bahçeli grup toplantısında yaptığı konuşmada seçim tarihi için “Zafer Haftası‘na” denk geldiği için 26 Ağustos 2018 tarihini vermişti. Bahçeli’nin erken seçim önerisine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Değerlendireceğiz” yanıtını verirken, CHP ve HDP de “Hodri meydan” diyerek karşılık vermişti. Bahçeli’nin çıkışı sonrası, erken genel seçimlerin tarihi bugün netleşmiş oldu.
Erdoğan duyurdu
Bahçeli, “erken seçim” çıkışı sonrası, durumu değerlendirmek üzere bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘la biraraya geldi. O toplantıda olasılıklar konuşulurken toplantıdan “erken seçim kararı alındığı” öğrenildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da kararı 16.00’da başlayan basın toplantısıyla duyurdu
24 Haziran 2018’de Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri bir arada gerçekleştirilecek. Yerel seçimler ise 24 Mart 2019’da yapılacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder