ABD'den Rusya'ya yeni yaptırım kararı - Güncel Savaş Haritası ve Haberleri

Son Dakika

15 Nisan 2018 Pazar

ABD'den Rusya'ya yeni yaptırım kararı

ABD'nin Birleşmiş Milletler(BM) sürekli Temsilcisi Nikki Haley, Rusya'ya 'Suriye'ye verdiği destek' sebebiyle yeni yaptırımlar uygulanacağını açıkladı.


ABD'nin BM daimi Temsilcisi Nikki Haley, bugün basına yaptığı açıklamada, ABD'nin Suriye'ye düzenlemiş olduğu operasyon hakkında detaylı bilgiler paylaştı.

İHA'nın aktardığına gore; Donald Trump'ın operasyon sonrası "görev başarı ile tamamlandı" sözleri hakkında Haley, bu terimin hem siyasi bununla birlikte askeri olarak karşılığı bulunduğunu belirtti. Trump'ın askeri anlamdaki karşılığı kullandığını söyleyen Haley, bu terimin askeri literatürde "belirli olan bir görevi" tamamlamak bulunduğunu ifade etti.

"Suriye'de yapacaklarımız hemen hemen bitmedi" diyen Haley, Esad rejiminin tekrar kimyasal bomba kullanması halinde ABD'nin harekete geçmek için hazır bulunduğunu söyledi.

Trump ve ABD müdafa Bakanlığından operasyonun devamlılığı hakkında gelen iki farklı açıklamayı netleştiren Haley, ABD'nin tavrını tamamen Esad rejiminin hamlelerine gore belirleyeceğini söylemiş oldu.

RUSYA'YA YENİ YAPTIRIMLAR

Haley, "ABD Rusya'ya yeni yapmış oldurımlar hazırlıyor. Rusya'ya yeni yaptırımların gerekçesi Suriye'ye destek vermesi" dedi.

Rusya'ya yeni yapmış oldurımların pazartesi açıklanacağı kaydedildi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder