YPG Menbiç komutanı Derviş öldürüldü - Güncel Savaş Haritası ve Haberleri

Son Dakika

26 Mart 2018 Pazartesi

YPG Menbiç komutanı Derviş öldürüldü

YPG Menbiç komutanı Şervan Derviş öldürüldü. Gelişme Ertuğrul Tugayları tarafından da resmen duyuruldu.


ypg menbiç


YPG’nin Münbiç komutanı Şervan Derviş’in önceki gece keskin nişancıların hedefi olduğu öldürüldüğü öne sürüldü. PKK’nın sözde Münbiç yöneticisi Şervan Derviş keskin nişancılar tarafından öldürüldüğü öne sürülüyor. Elebaşı Şervan Derviş, terör örgütü tarafından birçok kirli iş için görevlendirilmiş, Kandil’in talimatlıyla bazen ‘sözcü’, bazen de ‘komutan’ kılığına girmişti.

The infighting between Al Sharqia Army and Al Hamza Brigade has stopped thank to mediation. In a document, with signs of the head these 2 groups, a Turkish officer and 3 other factions leaders, both sides agree to stop fighting.
Son olarak PKK/PYD’nin Münbiç’te kurduğu sözde askeri meclisin sözcüsü olarak atanmıştı. Bu nedenle PKK içinde ‘joker’ olarak biliniyordu. İşgal altındaki Münbiç’i ziyaret eden ABD’li Korgeneral Paul E. Funk’la birlikte poz verip Türkiye’ye tehditler savurması ise büyük tepki çekmişti.

Suikast sonucu öldürüldü

İddiaya göre, ABD’nin ‘general’ olarak tanımladığı terörist Derviş, önceki gece PKK/PYD’nin Münbiç’teki ana karargâhına gitmek için aracına binmeye çalıştığı sırada, kurşunların hedefi oldu. Derviş, kimliği belirlenemeyen bir keskin nişancı tarafından göğsünden 2 kez vuruldu. Teröristbaşının korumalarının hedef olmaktan korktukları için bir süre Derviş’e müdahalede bulunamadığı öğrenildi.
Şervan Derviş, daha sonra korumaları tarafından apar topar hastaneye kaldırıldı. Örgüt ‘ağır yaralı’, yerel kaynaklar ise öldüğü bilgisini geçti. Kandil’in talebi üzerine Derviş’in Erbil’e götürüldüğü ve Barzani’ye bağlı güçlerin hastane etrafında kuş uçurtmadığı öne sürüldü.
ABD silahlarına ve askerlerine güvenen PKK/PYD’li terörist Derviş, Münbiç’e harekâta hazırlanan Türkiye’yi tehdit etmeye kalkmıştı. Tıpkı Afrin’den ardına bile bakmadan kaçan teröristler gibi, “Müdahale olursa, Türk askerine cehennemi yaşatırız” demişti. Münbiç’te Arap halkı katlederek etnik temizlik yapan militan, Ayn el Arap ve Tel Abyad’dan Türkiye’ye yönelik saldırıların da baş faillerinden biri olarak biliniyor.
Derviş’in öldürülmesine ilişkin son olarak Özgür Suriye Ordusu’na bağlı Ertuğrul Tugayı bir duyuru yayınladı. Duyurda,

Son pozunu ABD’li subaylarla vermişti

Şervan Derviş, Twitter adresinden ABD’liler tarafından Münbiç’te eğitilen teröristlerin fotoğraflarını paylaşmıştı. Bu teröristlerin Afrin’de Mehmetçik’e saldırılar düzenlediği ortaya çıkmıştı.

PKK tarafından işgal edilen bölgelere 20’ye yakın üs kuran ABD, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Afrin’den sonra sıra Münbiç’e de gelecek” açıklamasının ardından büyük panik yaşamıştı. Bu nedenle ABD’li Korgeneral Paul E. Funk bölgeye giderek teröristbaşı Derviş’le poz vermiş ve “Bizi vurursanız agresif şekilde karşılık veririz” diyerek Türkiye’yi tehdit etmişti.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder