Türkiye'den Fransa'ya YPG yanıtı. - Güncel Savaş Haritası ve Haberleri

Son Dakika

30 Mart 2018 Cuma

Türkiye'den Fransa'ya YPG yanıtı.

türkiye

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Fransa'nın YPG için skandal açıklamasına yanıt verdi. Kalın, "Ciddiyetten uzak yaklaşımı reddediyoruz." dedi.
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Büyükelçi İbrahim Kalın, "Türkiye'nin SDG adı altında kendini meşrulaştırmaya çalışan PKK/PYD/ ile ilgili duruşu açık ve nettir. Türkiye ile bu tür terör yapılanmaları arasında 'diyalog, temas, arabuluculuk' gibi ciddiyetten uzak yaklaşımları reddediyoruz" açıklamasında bulundu.

"FARKLI İSİM VE KILIFLAR TERÖR ÖRGÜTÜNÜN KİMLİĞİNİ GİZLEYEMEZ"
Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un terör örgütü üyelerini sarayında ağırlayarak destek sözü vermesi ve Türkiye ile terör örgütü SDG arasında arabulucuk yapmak istediği yönündeki açıklamalarını ciddiyetten uzak açıklamalar olarak değerlendiren Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, "Türkiye'nin SDG adı altında kendini meşrulaştırmaya çalışan PKK/PYD/YPG ile ilgili duruşu açık ve nettir. Türkiye ile bu tür terör yapılanmaları arasında 'diyalog, temas, arabuluculuk' gibi ciddiyetten uzak yaklaşımları reddediyoruz. Terör yapılanmalarını meşrulaştırmak anlamına gelecek adımlar atmak yerine dost ve müttefik kabul ettiğimiz ülkeler terörün her türüne karşı açık ve net bir tavır sergilemelidir. Farklı isim ve kılıflar terör örgütünün kimliğini gizleyemez" ifadelerini kullandı.
.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder