TSK ve ÖSO güneye iniyor: Afrin son durum harita 20 Mart 2018 - Güncel Savaş Haritası ve Haberleri

Son Dakika

20 Mart 2018 Salı

TSK ve ÖSO güneye iniyor: Afrin son durum harita 20 Mart 2018

Afrin son durum harita (20 Mart 2018): TSK ve ÖSO Afrin güneyinde bazı köylerin kontrolünü sağladı.Afrin son durum harita (20 Mart 2018): Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Afrin’de 3 köyü daha ele geçirdi.  TSK ve ÖSO, Afrin’in ilçe merkezinin güneyinde teröristlere yönelik sürdürdüğü operasyonlar kapsamında, Ayn Darah, Basutah ve Burj Abdallah, Kadı Reyhala, Kirzile/Kirazlı, Basute,  alındı. köylerini YPG’den ele geçirdi.
TSK ve ÖSO, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında önceki gün Afrin ilçe merkezi ile ilçenin kuzeyi, doğusu ve batısındaki noktaların tümünü ele geçirmişti.
Afrin son durum harita 20 mart 2018. Kırmızı çizgi içindeki alanlar bugün ele geçirildi.


RASULAYN’DAN SALDIRDILAR: 23 YPG’Lİ ÖLDÜRÜLDÜ

Diğer taraftan YPG, Suriye kuzeyinde Haseke’ye bağlı Rasulayn ilçesinden TSK’ya dün yaptığı saldırıya bugün yanıt verildi.
Örgütün Serakaniye (Rasulayn) adını verdiği sınır hattından Şanlıurfa Ceylanpınar’daki “Şehit Er Adem Döğüşgen Hudut Karakol Komutanlığı” kontrolündeki askerlerin görevli olduğu nöbet kulübesine yönelik roketli silahlı saldırı sonrası YPG bölgesi ateş altına alındı.
HARİTASuriye Rasulayn nerede: Haseke kentinin kuzeyinde, Türkiye sınırına sıfır noktada bulunan RasulayN (Serakaniye) Şanlıurfa Ceylanpınar ilçesinin karşısında bulunuyor. (AŞAĞIDA)Hiç yorum yok:

Yorum Gönder