Doğu Guta'da 'gülümseyin ya da ölün' - Güncel Savaş Haritası ve Haberleri

Son Dakika

29 Mart 2018 Perşembe

Doğu Guta'da 'gülümseyin ya da ölün'

Doğu Guta tahliyeleri devam ederken, 16-55 yaş arası erkeklerin %95'inden fazlasının akıbeti bilinmiyor. Tahliyeler esnasında Rejim milislerinin yaptığı alçaklıkları bölge aktivistleri aktardı.


doğu guta

Doğu guta'dan tahliyeler devam ederken bölgeden gelen görüntülerde çarpık fotoğraflar ortaya çıkmaya başladı.

Esed Rejiminin resmi haber ajansı SANA'nın paylaştığı fotoğraflarda incelendiğinde tahliyeler esnasında erkek nüfusun %95'inin kayıp olduğu belirlendi. ISLAHHABER olarak incelediğimiz görüntülerde Rejim'in Sana haber ajansı, haber ajansları ve aktivistler'inden objektiflerinden çıkan görüntülerin tamamında erkek nufusun tahliyelerde olmadığını kadın, çocuk ve yaşlıların sadece tahliye edildiği tespit edildi.


doğu guta

Bölgede yaşayan 16-55 yaş arası erkeklerin ise Esed Rejimine destek veren paralı milis gücünden oluşan birlikler tarafından esir şekilde tutulduğu belirlendi. Görüntüleri biraz daha incelediğimizde tahliye edilmeyen erkekler toplanma yerlerinde başlarında nöbetçiler bulunduğu görüntüler paylaşıldı. Nöbetçilerin 
Suriye'den haber yapan bir aktivist sosyal medya hesabından paylaştığı görüntülerde Rejim unsurlarının tahliye edilenlere şart koştuğunu ''Erkeklerin Esed için ya savaş ya da öl!, kadınlar için ise gülümseyin ya da ölün'' dediğini bildirdi.


Babalarını ve kocalarını arkada bırakarak tahliye edilen kadınlar ve çocukları. Esed Rejim milisleri kadınları sürekli uyararak 'ya gülümseyin, ya da ölün' dediği görüntüler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder