Afrin son durum: TSK/ÖSO Şeran beldesine girdi - Güncel Savaş Haritası ve Haberleri

Son Dakika

5 Mart 2018 Pazartesi

Afrin son durum: TSK/ÖSO Şeran beldesine girdi

TSK Şeran’a girdi: Afrin son durum (5 Mart 2018): TSK/ÖSO,ÖSO, Şeran bölgesinde 4 tepeyi aldıktan sonra Şeran belde merkezini tam kuşatma altına aldı. TSK/ÖSO unsurlarının bazı noktalardan da belde dış sınırlarından giriş yapmaya başladığı öğrenildi.


Afrin son durum: Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) unsurları dakikalar önce Afrin doğusunda bulunan Şeran beldesine girdi. TSK/ÖSO güçlerinin beldenin dış hatlarına ulaştığı bildirildi.


Önceki gün batı hatlarında bulunan Racu beldesini, dün de yine batıdaki Şeyh Hadid beldesini ele geçiren TSK/ÖSO,ÖSO, Şeran bölgesinde 4 tepeyi aldıktan sonra Şeran belde merkezini tam kuşatma altına aldı. Şeran bölgesindeki 4 stratejik tepe olan Fittira Tepeleri‘nde kontrolün sağlandığı bildirildi.  Cinderes’ten sonra Şeran da kuşatmaya alındı. TSK/ÖSO unsurlarının bazı noktalardan da belde dış sınırlarından giriş yapmaya başladığı öğrenildi.

Önceki gün batı hatlarında bulunan Racu beldesini, dün de yine batıdaki Şeyh Hadid beldesini ele geçiren TSK/ÖSO,ÖSO, Şeran bölgesinde 4 tepeyi aldıktan sonra Şeran belde merkezini tam kuşatma altına aldı. Şeran bölgesindeki 4 stratejik tepe olan Fittira Tepeleri‘nde kontrolün sağlandığı bildirildi.  Cinderes’ten sonra Şeran da kuşatmaya alındı. TSK/ÖSO unsurlarının bazı noktalardan da belde dış sınırlarından giriş yapmaya başladığı öğrenildi.suriye haberleri, suriye savaş haritası, suriye gündemi, suriye iç savaşı, zeytin dalı harekatı son durum, cinderesi harekatı, cinderes nezaman alınır, afrin nezaman düşer, afrin nezaman alınır

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder