Türk Topçuları Afrin’e Suriye Destekli Milislerin Güzergahını Vurdu - Güncel Savaş Haritası ve Haberleri

Son Dakika

21 Şubat 2018 Çarşamba

Türk Topçuları Afrin’e Suriye Destekli Milislerin Güzergahını Vurdu

Türk Topçuları Afrin’e Giden İran Destekli Milislerin Güzergahını Vurdu
iha

Nubl’den Afrin’e YPG/PKK’ya desteğe giden İran destekli yerel milisler ve Bekir tugayları’nın bulunduğu konvoyun güzergahı Türk obüsleri tarafından Deyr Cemal yakınlarında vuruldu.
Konvoy topçu ateşinin ardından Nubl’a geri döndü.

afrin

Bölgedeki güvenilir kaynakların verdiği bilgiye göre, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu'nun, Türkiye-Suriye sınırındaki Afrin ilçesinde sürdürdüğü Zeytin Dalı Harekatı'na karşı YPG/PKK-DEAŞ teröristlerine destek vermeyi amaçlayan rejim destekçisi terörist gruplar, 17.00 sularında Afrin'in güneyindeki Nubul Zehra bölgesinden hareket etti.


İçerisinde zırhlı araçlar ve Doçkalı kamyonetlerin bulunduğu 20 araçlık konvoyla hareket eden terörist gruplar, Afrin topraklarına girerek kente ilerlemeye çalıştı.


Canlı yayında vuruldular
Hizbullah'a yakın Al Mayadeen kanalı Esed rejimine bağlı teröristlerin Afrin'e girişlerini canlı yayın olarak verdi. Mayadeen'in canlı yayın verdiği sıralarda Türk Silahlı Kuvvetleri'ne bağlı İnsansız Hava Araçları da (İHA) konvoyu izlerken sınırdaki topçu birlikleri de teröristleri ateş altına aldı. Kanal, topçuların konvoyu vurma anını kısa bir süre verdikten sonra canlı yayından çıktı.
Top atışları konvoydaki araçlara isabet etmedi.
Konvoy, uyarı ateşi üzerine, kente 10 kilometre kala Afrin'den geri çıkmak zorunda kaldı. Terörist gruplar, Afrin sınırlarından uzaklaştı.

ERDOĞAN "SONUÇLARI OLUR" DEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, dün Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le yaptığı telefon görüşmesinde "Suriye rejimi bu yola girerse sonuçları olur" uyarısında bulunmuştu.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, da "Eğer rejim, YPG'yi temizlemek için girerse problem yok, YPG'yi korumak için giriyorsa bizi, Türk askerini hiç kimse durduramaz" açıklaması yapmıştı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder