Türk ordusu Cinderes’e giriyor: Afrin son durum - Güncel Savaş Haritası ve Haberleri

Son Dakika

24 Şubat 2018 Cumartesi

Türk ordusu Cinderes’e giriyor: Afrin son durum

Afrin son durum… 
Türk ordu birlikleri, Cinderes batı hattından beldeye girmeye başladı. Belde merkezindeki YPG hedefleri çok sayıda savaş uçağı tarafından vurulurken, Raco ve Cinderes’te YPG safında savaşan Esad rejim güçleri de savaş uçakları tarafından vuruldu. Çatışmalardan görüntü geçen ÖSO, ele geçirdiği rejim bayraklarını yakarken görüntülendi.

Afrin güneybatısında bulunan Cinderes belde merkezindeki YPG mevzileri, akşam saatlerinde yoğun biçimde vurulmaya başlandı.

Türk ordu birlikleri, Afrin’in güneybatısındaki Cinderes girişinde. Cinderes merkezde bulunan YPG hedeflerine çok sayıda hava bombardımanı düzenlendiği belirtiliyor. Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu unsurlarının beldeye batı hatlarında girmeye başladığı belirtiliyor.
Operasyonda çok sayıda YPG’li militanın öldüğü ve ölüler arasında rejim güçlerine bağlı unsurların da olduğu rapor edildi. Cinderes ve Raco’da çok sayıda F-16 ve F-4’ün sorti yaptığı ve atışlarda NDF (Suriye Ordusu) kuvvetlerinden kayıpların olduğu öğrenildi.
Raco’da en az 1 SAA NDF unsurunun öldüğü belirtilirken, ÖSO güçleri bu alanlarda Suriye Arap Cumhuriyeti’ne ait bayrakları ele geçirdi.

Afrin kuzeybatısındaki Raco beldesinin güneyinde yaşanan çatışmalardan. ÖSO, rejim yanlısı gruplarla çatıştıktan sonra ele geçirdiği rejim bayrağını yakıyor.


ÖSO mensuplarının geçtiği görüntülerde bulunan bayrağın yakıldığı görüldü. Görüntülerde Raco güneyinde rejim
 unsurlarıyla yaşanan çatışmalar da yer aldı.


Afrin’de bugün öldürülen YPG militanlarından bazıları Bu arada bölgede öldürülen 11 YPG militanının görselleri YPG kaynaklarınca sosyal medyada paylaşıldı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder