Tıkalı Kartuş Açma Çözümü - Güncel Savaş Haritası ve Haberleri

Son Dakika

5 Nisan 2013 Cuma

Tıkalı Kartuş Açma ÇözümüTıkanan kartuşu açmak üzerinden birazda zaman geçmişse imkansız gibi bir şeydir. 
Böyle durumda kartuşun üst kapağını bir çakı veya bıçak yardımıyla birleştiği noktadan ayırmaya çalışın, kapağını açtıktan sonra içinde süngerler var süngerleri çıkarıp kartuşu da süngerleri de suyla iyice yıkayın (renkli kartuşlarda renk bölmelerine dikkat edin unutmayın) sonra kartuşunuzu bir bardak ve ya kap içine koyup kartuşu tamamen kapatacak şekilde bildiğimiz ÇAMAŞIR SUYU ile doldurun 1 saat kadar bekleyin. 

Daha sonra tekrar yıkayıp güneşte veya saç kurutma makinesi ile kurutun. süngerleri yerleştirdikten sonra kapağı Japon yapışkanı ile yapıştırın. 

Artık mürekkepleri doldurmaya başlayabilirsiniz tamamen boş kartuşa 4 ml koyabilirsiniz ama kullanırken biten kartuşlara 3 ml den fazla mürekkep koymayın. sonra kartuşun ağzına kağıt havlu veya peçete ile Mürekkepler gelene kadar tampon yapın. kartuşunuz yeni gibi kaliteli baskı yaptığını göreceksiniz.

Elinize mürekkep bulaşırsa gidermek için en iyi çözüm yine çamaşır suyudur. Kartuş mürekkeplerini çamaşır suyundan daha iyi çözen bir şey görmedim.


Kartuşlarınızın tıkanmaması içinse en az haftada iki ayrı defa yazıcıdan çıktı alın. Alacağınız 25 tl civarında olan kartuş mürekkebi seti ile en az 10 dolum yapabilirsiniz. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder